هر چه درباره ویروس کرونا و ویپینگ باید بدانید!

موضوعی که امروزه در ذهن تمام مردم جهان وجود دارد ویروس کرونا یا COVID-19 است. اگر به عنوان یک ویپر در حال خواندن این متن هستید یا می خواهید به تازگی وارد این دنیا بشوید حتما شما هم درباره ویروس کرونا و ویپینگ نگرانی هایی دارید و به دنبال راهی برای مدیریت این وضعیت می گردید. افرادی که سیگار می کشند بر اساس تحقیقات انجام شده زمانی که دچار ویروس کرونا می شوند دوران سخت تری را نسبت به افراد غیر سیگاری سپری میکنند به همین دلیل بهتر است از راه های موثر مثل استفاده از دستگاه های ویپینگ برای ترک سیگار و دوری از دوران سخت کرونا استفاده کنید. توجه داشته باشید تا به امروز هنوز محققین درباره اینکه استفاده از ویپ می تواند در بدتر شدن حال بیماران کرونایی تاثیر داشته باشد یا خیر به نتیجه نرسیده اند از این رو می توانید با رعایت مواردی که در ادامه به آن ها می پردازیم ویپینگ ایمنی داشته باشید.

ویپینگ و کرونا

از جدید ترین اخبار مطلع باشید:

گمانه زنی های بسیاری درباره ویپینگ ویروس کرونا وجود دارد. افراد بسیاری معتقدند ویپرها کمتر گرفتار کرونا می شوند (معتادا نمیگیرن 😀 ) اما این موضوع هنوز اثبات نشده است. همانطورکه همه می دانند هنوز درباره این ویروس اطلاعات زیادی در دسترس نیست و زمان زیادی برای جمع آوری اطلاعات و رسیدن به نتیجه نیاز است.

اطرافیان و خودتان را ایمن نگه دارید:

گذشته از رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در رابطه با ویپینگ هم چند نکته وجود دارد که با رعایت آن ها می توانید خطر ابتلا از طریق ویپ را کاهش بدهید. این نکات عبارت اند از:

  1. دستگاه خود را به طور مرتب تمیز کنید:به خصوص زمانی که در یک مکان عمومی دستتان به جای آلوده ای خورده باشد. باکتری و ویروس به راحتی می توانند روی دست شما بنشینند و از آن روی ویپ تان نقل مکان کنند. به همین خاطر بهتر است هر چند وقت یک بار قسمت دریپ تیپ یا لبی دستگاه تان را به خوبی با الکل ضد عفونی کنید.
  2. ویپ تان را به هیچ احد الناسی ندهید!همانطور که احتمالا همه ما میدانیم اصلی ترین راه انتقال این ویروس خطرناک از طریق قطرات ایجاد شده در هوا توسط سرفه یک فرد ناقل است از این رو استفاده از ویپ توسط یک فرد بیمار باعث می شود ویروس کرونا خیلی ساده در محیط پخش شود و افراد دیگر را هم گرفتار کند. توجه داشته باشید این روزها خیلی از افراد بدون اینکه حتی یکی از علائم مریضی را داشته باشند ناقل هستند و دادن دستگاه ویپ به آن ها می تواند جان شما را به خطر بیندازد. پس ویپ تان را یک وسیله شخصی مثل مسواک تان بدانید و آن را با هیچ فرد دیگری به طور مشترک استفاده نکنید.
  3. در مکان های شلوغ ویپ نکشید و بخارتان را در صورت فرد دیگر فوت نکنید:این نکته حتی در نبود این ویروس هم باید رعایت شود زیرا ممکن است بخار دستگاه برای همه خوشایند نباشد. در حال حاضر هم اهمیت این نکته بیشتر شده است. پس سعی کنید در زمانی که تنها هستید یا فردی در اطراف تان نیست از دستگاه تان کام بگیرید تا اگر خودتان هم ناقل هستید خطر ابتلا دیگران را از بین ببرید.

جمع بندی

در نهایت اگر در حال حاضر کرونا دارید بهتر است ویپ نکشید تا حال تان بدتر نشود هم چنین به هیچ عنوان مایع جویس را در دهان تان نریزید! VG موجود در ایجوس ها اگر به طور مستقیم وارد بدن شود احتمالا مشکلات گوارشی را برای شما به همراه خواهد داشت و حالت تان را بدتر می کند. اگر هم نمی توانید در دوران قرنطینه بدون نیکتوین بمانید پیشنهاد می کنیم از چسب نیکوتین استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *